Poslední dobou se objevily nové produkty pro lidi, co posilují, žijí zdravě a tak dále – vžil se pro ně název „Rozšířená voda“, protože jsou v nich různé věci a i používají různorodé metody, jak toho dosahují. Jeden nabízí vodu s aktivním uhlím, další zase alkalickou, a jedna každá slibuje skvělé, ba zázračné zdravotní benefity. Jak to je ale doopravdy?

Ať je horko nebo zima, nikdo nebude pochybovat (a to tím spíše ve státě s dlouhodobou rekordní spotřebou piva na osobu) o tom, že je hydratace pro zdravě fungující organismus zcela klíčová otázka života a funkce. A to ani nemluvíme o situacích, když se pravidelně potíte někde v posilovně nebo běháte. Je jedno, jak málo jste dehydrovaní – stačí byť i jen málo a rázem ztrácíte kvalitní výkon a výdrž a vše se hned projeví na síle, vytrvalosti, i rychlosti. Hydrataci prostě nikdy a nikde nepodceňujte.

Sportovci a lidé žijící uvědomělý styl života neustále hledají něco, co jim zkvalitní výkony, není proto nikterak šokujícím nálezem, že se hned jako odezva objevila i spousta produktů, jenž vedle hydratace nabízí ještě další kvanta zdravotních přínosů. Rozšířené vody běžně slibují dokonce i takové podezřelé věci, že vás „hydratují více, nežli běžná voda“. Tyto elektrolyty a vitamíny nacpané v