Vše událo jednoho letního dne roku 1943, kdy se Al Bielek zúčastnil Filadelfského experimentu, během něhož měl být zneviditelněn torpédoborec USS Eldridge. Válečná loď skutečně zmizela a dle pozdější výpovědi cestovala několik sekund v čase.

Al Bielek později vyprávěl, že se v rámci cestování v čase dostal do roku 2137. Dle své výpovědi strávil 6 týdnů v nemocnici, kde lékaři ke své práci používali vibračních a světelných nástrojů. Z televizního vysílání se dozvěděl, že z mapy zmizela Florida a na pobřeží oceánu ležela Atlanta státu Georgia. Skupina jezer v Severní Americe známá jako Velká jezera se propojila v jedno veliké. Televizní zprávy ukazovaly, že na zemi žilo jen 300 miliónů lidí, z toho 50 miliónů na území USA, tito lidé však nebyli Američany v dnešním slova smyslu. Na mapě roku 2137 rovněž nebyla Kanada.

Podle výpovědí cestovatele v čase se experiment opakoval na podzim roku 1943.

Během další cesty se dostal do kalendářního roku 2749 a prožil v něm celé dva roky. Společnost již nebyla řízená žádnou vládou, moc měla jakási umělá inteligence dorozumívající se telepaticky. Svět se změnil i na pohled, po oceánech se údajně plavila celá města.

Trápí vás otázka, zda je možné cestování v čase?