Žena umí vyprat, umýt nádobí, uvařit (něco z pytlíku)a sexuálně podráždit. Nyní samozřejmě myslím ženy z reklam, kde jsou stylizovány do role hospodyňky. Ženy jsou i bohyně. Krásné, mladé, polonahé a retušované dívky vystupují v reklamě jako symbol sexuální touhy muže. Matky, partnerky a obdivované krásky neustále projevují radost a energii.

Pojďme toto téma rozebrat podrobněji. 

Zkoumali. K čemu došli?

Studie ukázaly, že autoritou v reklamách jsou rozhodně muži. Ženy málokdy v televizním spotu popisují funkce výrobků, ale častěji výrobky předvádí. Dokážou s nimi lépe pracovat, když jim muž poradí. Oni to v reklamách umí moc dobře. Říct názor? Děláte si srandu? Ženám je to přísně zakázáno. Dámy během spotu spíše mlčí, nebo si povídají samy se sebou. Vyřčení sloganu je také na muži.

Kde vás máme?

Skoro vždy jsou doma. Maximálně zajdou na zahradu pověsit prádlo, nebo nakoupit do obchodu. To je jejich nejlepší způsob trávení volného času. Ve sprše ukážou své dokonalé tělo, po kterém stéká nový šampon. Nahé ženy vystupují také ve fantazijních situacích. Dokonalé křivky se muži ukážou například po vypití ovocného piva. To je sexismus.

Co je to ten sexismus? Sexismus je diskriminace na základě pohlaví. Je postaven na předsudcích a stereotypech.

Dámy ze Secese

V období Secese bylo vytvořeno spousta reklamních plakátu s ženskými portréty. Byla to doba charak