Vytřete jí zrak svými nabušenými svaly a domácí aktivitou

Share

Být namakanej a mít nabušené svaly i bez posilky? Budete se divit, ale tyhle činnosti spalují kalorie stejně dobře jako zvedání činek! Zkuste to a zabte dvě nebo dokonce i tři mouchy jednou ranou!

Narovinu, kterého chlapa baví uklízet, vařit nebo obstarávat dům či zahradu? Žádného! 

Ale, co když vám prozradíme, že nenáviděné uklízení a práce okolo domu mohou být slušnou náhradou za pravidelné docházení do gymu? Nahrazení klasického posilování prací vám ušetří čas nutný k dojíždění do vzdáleného fitka, kromě toho uděláte i něco pro své pánské hnízdo a o plusových bodech za pomoc v domácnosti a namakaném tělu u přítelkyně ani nemluvě.

Jdete do toho? Těmto činnostem se nevyhýbejte a budete mít tělo jako bůh!

1. Sekání trávníku

Spálené kalorie: 325/hod

Náročnost: 2

Chození za sekačkou se může zdát jako nenáročná práce, přesto vám smaže přes 300 kalorií, když k tomu pak připočtete ještě odstraňování plevele a setí nového trávníku, dostanete se na dalších 300 kalorií, tedy 600 kalorií za hodinu!

Tip! Sekání v plavkách vám zaručí bronz od hlavy až k patě. 

2. Jako “Přemek Podlaha“

Spálené kalorie: 260/hod

Náročnost: 3

Myslíte si, že kytky jsou jen pro ženský? Chyba! Pokud se zahradničení straníte, připravujete se o spalování 260 kalorií za každou hodinu. Sestřihování keřů, trhání plevele, střihání ovocných stromů, to vše vám může spolu s hlubokými dřepy a výpady (dalších 50 kalorií dolů) pomoc zbavit se břišního špeku.

3. Mytí auta

myti-autaSpálené kalorie: 290/hod

Náročnost: 3

Nebudeme se teď hádat o tom, že sexy kočka v titěrných bikinách umyje auto zaručeně lépe než vy. Ale tady nejde o vzrušující podívanou, nýbrž o to, že ruční mytí vašeho čtyřkolového miláčka se vám vrátí na 290 spálených kaloriích.

Tak místo odbočení k myčce napusťte kbelík s vodou a hurá do toho!

Spalovací efekt samozřejmě můžete podpořit cviky navíc. V nabídce jsou dřepy, kliky o kapotu, výpady… Co vás jen napadne. Kromě toho můžete umýt i tu “nákupní tašku“, které vaše přítelkyně říká auto. Získáte tím určitě víc než jen díky a sladkou pusu. Minimálně může příště “ruční práci“ oplatit.

4. Vymalujte se k pevnému tělu

Spálené kalorie: 295/hod

Náročnost: 3

Malování je únavná práce, kterou byste raději přenechali realizační firmě? Přijdete tak o další možnost spalování kalorií. Při natírání stěny zapojíte ruce, ramena i nohy.

Tip! Občas se zhoupněte na špičkách a zkuste na nich vydržet tak dlouho, dokud vás nezačnou bolet prsty na nohou. Balancováním zapojíte více svalů. 

5. Vytírání

Spálené kalorie: 112/hod

Náročnost: 3

Čas od času je třeba vytřít v koupelně nebo kuchyni. Jde o pracovní úkol, který vynese pouhých 112 kalorií za hodinu, ale pokud si jej obohatíte třeba o cvičení zvané burpee spálíte až 3x tolik.

6. Přátelství s lopatou

Spálené kalorie: 415/hod

Náročnost: 4

Nejběžnější je odklízení sněhu, kdy se zapotíte už na začátku příjezdové cesty. Bohužel posledních pár zim bylo natolik slabých, že vlastně nebylo, co odklízet. Krom toho, nelze čekat celý rok na zimu, abyste mohli lopatu použít. Letní obdoba je písek, přehazování písku se může hodit třeba při pokládce dlažby.

Chcete-li ještě více dřiny, zkuste občas držet lopatu nad hlavou (min 10 vteřin).

7. Čištění okapů

Spálené kalorie: 415/hod

Náročnost: 4

Tato sezónní záležitost vám vynese 320 kalorií za hodinu. Přidáním několika kroků po žebříku nahoru a dolů každých 5 minut máte o dalších 40 kalorií více.

Další domácí práce, které vám zajistí tělo boha!

8. Vysávání (Náročnost: 2, Spálené kalorie: 240/hod), 9. Věšení prádla (Náročnost: 1, Spálené kalorie: 145/hod), 10. Vaření (Náročnost: 1, Spálené kalorie: 150/hod)

Read more

Local News