Indiana Jones, Flynn Carsen nebo třeba Lara Croft, tak tihle všichni už si užili své. Stačí vzpomenout na jejich dobrodružné výpravy, dechberoucí objevy a klidně i milostná vzplanutí, proč ne. Iluze filmového plátna? Možná. Ale proč nezažít něco podobného, když tu existuje možnost. Říká se jí Treasure Hunt a doslova uchvátila svět.

A o co vlastně jde? O nic menšího než opravdové hledání pokladů. Tým dvou, tří a více lidí se snaží získat v určitém prostředí, často v historických částech měst, co nejvíce porůznu ukrytých indicií či pokladů. Díky nim pak například odpovídají na předem zadané otázky.

Treasure-Hunt-Brno-Praha-Teambuilding-10Objevujte týmového ducha

Nic složitého, mohlo by se zdát. Ovšem pokud proti vám zrovna nestojí tři další silné a krvelačné týmy, které vám v boji o prvenství nedarují zhola nic. Na počátku proto není od věci zvolit tu nejefektivnější a nejprotřelejší strategii, která všechny snahy protivníků nadobro pohřbí. Kromě inteligence nesmí chybět vytrvalost, houževnatost a týmový duch.

I pro tohle všechno je Treasure Hunt oblíbenou volbou pro firemní akce. A není divu, nejenže si kolegové neotřelým způsobem rozšíří znalosti a vědomosti o konkrétním městě nebo místě, kde lov pokladů proběhne, ale také prohloubí své schopnosti týmové spolupráce, orientace na neznámých místech a k tomu třeba i kreativitu řešení problémů pod časovým tlakem.

Lovecký rekord

Ale abychom něco neopomenuli, musíme se vrátit na začátek. Tresure Hunt není samozřejmě jen jeden. Existuje několik typů, ať už jde o geocaching s použitím GPS navigace, letterboxing kombinující hledání pokladu s turistikou, anebo stále oblíbenější online Treasure Hunt s použitím tabletu. Týmy se tak mohou v reálném čase kontrolovat nebo fotit průběh lovu.

A pokud se vrátíme ještě o pár let nazpět, konkrétně do roku 1956, můžeme narazit na komika Jana Murrayho, jehož televizní soutěž Treasure Hunt rozjela loveckou horečku také u samotných diváků. Dodnes ji nedokázali vyléčit. Své o tom ví 466 účastníků největšího lovu v historii. V roce 2012 se tím pod londýnskou oblohou zapsali do Guinessovy knihy rekordů. V ČR si Tresure Hunt můžete vyzkoušet v Praze, Brně a dalších městech.

Treasure-Hunt-Brno-Praha-Teambuilding-0