Naše planeta je plná divů. Zvířata, která jsou v průběhu 20. a 21. století objevována, jsou jedním slovem neuvěřitelná. Pojďme se podívat jenom na výtažek těch nejpodivnějších zvířat, které nám evoluce vyšlechtila.

Samooplodňovací ještěrka

Tato ještěrka vypadá na vnější straně normálně. Při bližším prozkoumání zjistili vědci jednu zajímavost. Některé druhy jsou totiž složeny výhradně ze samiček a jsou tudíž partenogenezní. K vývoji dochází bez oplodnění vajíčka spermiemi.

Samec papouška s oranžovou bambulí na hlavě

Samice tohoto ptáka je vcelku obyčejná. Nicméně samci mají zvláštní hřeben, který vypadá jako velká červenooranžová boule. Jeho peří se skládá ze sytě oranžových peří, které jsou vespod černé. Pták se nachází v Peru, kde je také národním symbolem.

Krab, co krade kokosové ořechy

Největší žijící členovec vážící až 4,1 kilogramů. Je známý tím, že leze na stromy jí kokosové ořechy. Na rozdíl od jiných krabů poustevníků, pouze krabí mladíci nosí skořápku. Vyskytují se v různých barvách, jako jsou modrá nebo oranžová. Říká se o nich, že rádi kradou lesklé předměty.

Chlupatá žába s drápy

Tato chlupatá žába dostala jméno z jednoho prostého důvodu, má prostě chlupy. Podobně jako na vaší tváři, i samcům této žáby rostou po stranách drobné chloupky. Používá je ke zvýšení absorpce kyslíku, protože muži tráví hodně času střežením vajíček. Další zajímavostí je, že tento druh žáby má drápy složené z kostí (nikoli keratinu). Aby je však dostala ven, musí je nejdříve zlomit. Au!

Ryba s očima uprostřed hlavy

Tato ryba je známá už delší dobu, teprve poslední dobou vědci zjistili, čím je bizardní. Má většinou černé tělo s průhlednou hlavou. Ty dva důlky nad pusou nejsou oči! Oči má prosím pěkně tahle ryba nad nimi, v průhledné hlavě. Jsou to ty dva žluté balónky. Používá je, aby se dívala zespoda na jídlo, nebo na svou kořist.