Náš vztah k penězům je jistě druh energie, který určuje, jestli se nás peníze drží, zda se je nám daří množit, anebo žijeme z výplaty do výplaty nebo dokonce díky pomoci kreditní karty.

Vhodná správa peněz dělá divy, možná si vzpomínáte na prarodiče, jak měli zorganizované obálky s penězi na elektřinu, potraviny nebo oblečení. Rodiče pak možná využívali excelové tabulky, ale v dnešní době nám správu peněz usnadňují speciální aplikace – pohodlně z našich mobilních zařízení.

Je až neuvěřitelné, jak se bez chytrých telefonů dnes téměř neobejdeme. Za první aplikace se považuje základní arkádová hra Snake (Had), kterou si možná ještě pamatujete z mobilního telefonu Nokia 6110 z roku 1997. Ale už v roce 1983 měl geniální vizionář  Steve Jobs nápad na to, čemu se říká App Store. Když byl App Store uvedený na trh, obsahoval už 500 aplikací. Amazon Pay pak byla první platforma, která přišla s myšlenkou praktické e-peněženky, která byla propojená s bankovním účtem a zákazník nemusel do nekonečna vypisovat znovu a znovu svoje osobní údaje. Teď se e-peněženky používají na nejrůznějších platformách, které nám usnadňují život, když třeba využíváme aplikace pro nákup nové zimní garderoby, hrajeme různé hry jako mentální sporty, investujeme do kryptoměn nebo kupujeme v on-line aukci umění.

Aplikace na správu peněz umožňují jejich sledování, nastavení a držení rozpočtu, sledování finančních cílů, automatické platby a mnohem víc. Jaké jsou ty nejpopulárnější? Tady je pár tipů.

Wallet

Tahle chytrá aplikace pochází o českých vývojářů a její uživatelé jí výborně hodnotí. Vypovídá o tom i její úspěšnost ve stažení, uvádí se pět milionů stažení. Základní verze aplikace je bezplatná, existuje také prémiová placená verze, jenž nabízí další funkce. Do aplikace si lze zadávat výdaje, plánovat rozpočty a získat tak přehled o plynutý