Potřebujete některý filtr do automobilu? Rexbo.cz dováží autodíly přímo z německého skladu

0

V automobilu potřebujeme několik typů filtrů: především olejový, palivový, kabinový a vzduchový filtr. Pouštíte se do údržby svého automobilu svépomocí? Kvalitní palivové filtry i pro vaše auto koupíte na Rexbo.cz.

Filtry v automobilu je nutné pravidelně měnit. Výměna filtrů patří k základním úkonům při profi údržbě. Celkem v automobilu měníme pravidelně čtyři filtry. Víte, k čemu slouží?

Výměna olejového filtru chrání motor vozidla

V každém automobilu je podobně jako u jiných strojů důležité dodržovat mazací plán. U aut jde v podstatě o výměnu oleje a současně o výměnu olejové filtru. Bez jeho výměny by olej houstnul a stával se nefunkčním. Olejový filtr zachytává nečistoty z motorového oleje, avšak současně musí neustále zajišťovat správnou cirkulaci oleje k motoru. Z tohoto důvodu je nutné výměnu olejového filtru nezanedbávat.

TIP: Současně s olejovým filtrem v automobilu měníme i další filtry. Proto je dodržet pravidelnost výměny snadným úkolem. Všechny filtry lze totiž měnit současně v jednom termínu. Stejně tak si je máte možnost najednou i objednávat v e-shopu Rexbo.cz.

Nekrmte jej nečistotami

Druhým filtrem, vyžadujícím pravidelnou výměnu, je palivový filtr. Ten filtruje palivo a zabraňuje pronikání nečistot z paliva do systému automobilu. Ani nejkvalitnější benzín či nafta nejsou zcela čistými. Nečistoty navíc vznikají i ve formě usazenin v naší vlastní palivové nádrži. Je proto nutné tento filtr pravidelně měnit.

Nechte motor dýchat

Do prostoru motoru proniká vzduch zvenčí. I ten bývá znečištěn různými prachovými a jinými částečkami. Za jejich odchycení zodpovídá filtr vzduchových částic neboli vzduchový filtr. Ten filtruje vzduch proudící přes přední masku automobilu a chladič.

TIP: Za mnohé poměrně snadné úkony související s údržbou automobilu platíme zbytečně servisům. Ty značkové a autorizované bývají mnohdy až nehorázně drahé. A to i tehdy, kdy jde o tak snadný úkol, jakým je výměna filtrů v automobilu. Zkuste to svépomocí. Kvalitní filtry koupíte v e-shopu Rexbo.cz a na svém YouTube kanálu vás e-shop naučí rovněž i to, jak si tyto filtry svépomocí vyměnit.

Zdravé prostředí v kabině zajistí kabinový filtr

Posledním filtrem, jenž je nutné pravidelně měnit, je kabinový filtr. Je to filtr klimatizace, nazývaný taktéž pylový filtr. Tento filtr nechrání jenom nás samotné v kabině před prachem a pyly, ale současně zabraňuje vzniku nepříjemných pachů v automobilu či znečišťování předního skla z vnitřní strany. Je prokázáno, že neměněný pylový filtr zvyšuje únavu řidičů v automobilu. Vzduch v autě je totiž znečištěn a řidiči i dalším pasažérům se špatně dýchá.

Zanedbáváte výměnu filtrů, protože se vám nechce do servisu?

Škodíte sobě i svému vozidlu. Nevyměnit filtry znamená zahrávat si se „zdravím“ svého vozidla. Přitom vyměnit tyto filtry zvládnete i svépomocí. Jsou obvykle snadno dostupné. Levné filtry koupíte v tomto online obchodě. Do žádného servisu tedy chodit rozhodně nemusíte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here