Snáší se nad vaší rodinou přízrak rakoviny? Pokud někdo z vašich rodinných příslušníků rakovinou trpí, věnujte této problematice dostatečnou porci pozornosti. Varovné příznaky, které se projevují u mužské populace jsme si dnes vzali na paškál.

Únava dnes a denně

Neustálou přítomnost únavy není radno podceňovat, právě naopak, mějte ji pod dozorem. Na vině může být samozřejmě také stres nebo nadbytek pracovní aktivity. V případě, že pociťujete malátnost a únavu s hlubokou pravidelnosti, poctěte návštěvou lékaře. Prvotní příznak rakoviny tlustého střeva se právě tímto způsobem velmi často projevuje.

Kolísá vám váha?

Ukazuje vám ručička na váze  jinou cifru, i když jíte pořád stejně? Pokud je vaše odpověď kladná, zapisujte si hodnoty tělesné váhy. Zapsali jste výrazné změny? Zachovejte klid a vše prodiskutujte s vaším ošetřujícím lékařem.  Právě tento jev může signalizovat začátek rakovinného bujení ve střevech.

Přítomnost krve ve stolici

Zaregistrovali jste krev ve stolici? Vaše první kroky musí jednoznačně vést do lékařské ordinace, kde na vás čeká nespočet nutných vyšetření.  Právě krvavá stolice je častým poslíčkem vzniku rak