Chcete vědět, co obnáší práce takového maséra? Jak je namáhavá, co stojí a jaké jsou její kladné stránky? Miroslav Krejčí nám na svou profesi dal názor.

Řekněte mi něco málo o sobě.

Pocházím z Hradce Králové a zde v současnosti také žiji i pracuji.  Věkově mi již odbila padesátka. A u mě doma se pohybuje nějaká manželka a dva kluci 18 a 7 let staří.  Co se týká domácí zvěře, tak již kromě výše zmíněných, pouze rybičky, gekoni, andulky, křeček. Ty však patří dětem.

Proč jste se stal masérem? Co vás k tomu vedlo?

O rehabilitacích a fyzioterapii jsem přemýšlel již v dávných dobách, když jsem končil gymnázium. Pak mne ale jiné nápady a život zavály jiným směrem. Až asi před 12 ti lety jsem se seznámil s jedním sportovním masérem a při rozhovoru s ním, o jeho práci, jsem opět oprášil svoje někdejší plány.

Kde jste se naučil masírovat? Je to na to nějaká škola nebo jste absolvoval kurzy? Jak nákladné bylo studium.

Samozřejmě toto se lze naučit ve škole v rámci studia fyzioterapie, či různých zdravotnických nebo tělovýchovných oborů. A pak je tu druhá cesta a to byla ta moje, absolvovat masérský kurz u nějaké akreditované školící firmy. Ten trval asi tři měsíce. Jinak takovýto kurz není až tak nákladný, stojí několik tisíc. Mně ovšem ještě v začátcích pomohl radami i zkušenostmi onen kamarád masér, který přemluvil některé své zákazníky a zákaznice a ti se obětovali a nechali se ode mne cvičně masírovat. Ovšem prý vzhledem k mému „talentu“ to prý takové utrpení nebylo.

Co byste doporučil člověku, který by se chtěl stát masérem? Jak začít, co překonat?

Aby se zamyslel nad tím, proč tu práci chce dělat a co o