Michaela Fialová je dívka která byla vychována českou myslivostí a však brzy jí byla pouze Česká republika malá a tak se začala vydávat do jiných států a posléze kontinentů. Publikováním svých loveckých dobrodružství se snaží poukázat na důležitost lovu, ochrany přírody a přibližování lovecké kultury v jiných zemích ostatním lovcům.

Jak se holka dostane k tomu že se stane lovcem? Není lepší si maso koupit?

Vyrůstala jsem s otcem, který byl myslivec. Pro mě je lov způsob jak trávit volný čas v souladu s přírodou a dodává mi adrenalin, který potřebuji k životu. Koupit maso je zajisté velice jednoduché, ale je potřeba si uvědomit, co tím podporujete. Nemusíte se hned stát lovcem, ale můžete se rozhodnout co budete jíst a odkud. Zvířata umírají a umírat budou pro naše potřeby, ale je zbytečné, aby trpěla více než musí. Můj názor je, že zvíře patří do přírody a má právo na život ve svém přirozeném prostředí, velkochovy a jatka jsou dle mého týráním a proto se snažím převážně konzumovat to, co ulovím.

Jak je to s lovy v Africe?

Paradoxně lovci, kteří jezdí do Afriky, jsou největšími ochránci tamní zvěře. Bohužel žijeme ve světě, kde jsou peníze vždy na prvním místě a to platí o Africe dvojnásob. Ve státech, kde byl vyhlášen zákaz komerčních lovů, byl zaznamenán dramatický pokles stavů zvířat. Bohužel, pokud se zakáže lov, zvířata ztratí svou hodnotu. Komerční lovy sice můžete odmítat z principiálně etických důvodů, ale prokázalo se, že zákazem komerčních lovů působíme populacím zvířat sice nechtěnou, ale o to větší škodu. Jakmile zvířata přestanou být ekonomicky výnosná, majitelé farem nebudou motivováni k udržování jejich populací a ochraně.

Jak takový lov probíhá?

Lovy probíhají na farmách, nenechme se zmást pojmem farma, protože africké farmy mají ohromné rozlohy. Lovcům dávají povolenky k lovu vždy farmáři jako vlastníci pozemku, na němž se zvěř loví. Ale existují druhy, např. antilopa vraná (Hippotragus niger), které podléhají CITESu. Stavy druhů podléhající této mezinárodní úmluvě kontroluje právě úřad Ochrany přírody a pouze ten může vystavit povolenky k lovu. Každá farma v JAR vlastní tzv. licenční