Jste tak trochu jako Brouk Pytlík, nabízíte práci všeho druhu? Není nad rozmanitost služeb, ale má-li vám jít všechno pěkně od ruky, pak se vám bude hodit vysokozvižný vozík.

Tento efektivní pomocník vám ulehčí, zjednoduší, zrychlí a ušetří práci. 

Vysokozdvižné vozíky jsou potřeba ve skladech, ale nejen tam. Jejich konstrukční řešení podléhá stálých technickým inovacím, díky čemuž se práce s nimi stává snazší a efektivnější.

Jak vybrat z bohaté nabídky starších a novějších typů manipulační techniky? Kterého výrobce zvolit a jak na nákupu ještě ušetřit? 

Ten a nebo ten?

K mání jsou modely vozíků určené pro snadnou manipulaci v úzkých prostorech nebo také velkých výškách. Jakýsi základní model je čelní vysokozdvižný vozík, z něj pak vznikly další dva, a to pro manipulování s těžkými náklady ve výšce a vychystávací vozíky. Při výběru se řiďte těmi to parametry: maximální nosnost, způsob řízení, typ a druh pohonu, typ předpokládaného nákladu

Zvolený manipulační vozík by měl odpovídat vašich potřebám, co se účelu a prostoru týče. Na základě těchto parametrů pak lehce vyberete vhodný typ, druh a nosnost.

Manipulační technika se dělí rovněž podle způsobu ovládání na čelní, boční, ručně vedený, s plošinou či bez ní, ReachTruck se sedícím řidičem.

Výběr vozíku také ovlivňuje fakt, zda má jít o pomocníka do skladové haly, tedy vnitřních prostorů nebo venkovních. Dovnitř jsou vhodné elektrické vysokozdvižné vozíky s možností manipulace s těžkým nákladem na delší vzdálenosti. Na kratší popojížďky s europaletami jsou určené nízkozdvižné vozíky. Stohování palet a jejich stohování zvládne vysokozdvižný ručně vedený vozík. Práci venku pak zastane vysokozdvičný vozík s dieslovým spalovacím motorem.

Jak už vyplynulo z výše uvedeného, do vnitřních prostorů je vhodný elektrický motor, který je tichý i ekologický. Jako ekonomická varianta se dá označit šetrný plynový motor, který znamená zpočátku vyšší investici v podobě čerpací stanice, investované peníze se ovšem v průběhu používání rychle vrátí.

Tip! Potřebujete pracanta, na kterého se můžete spolehnout? Mrkněte na