Zase je tady naše oblíbené období – přechod na letní čas. I když nepatříte k táboru odpůrců změny času a nepodepisujete žádné petice, neříkejte, že se těšíte, až se zase jednou vyspíte pěkně o hodinu méně. Nepropadejte ale panice! Máme pro vás vychytávky, se kterými doskáčete mnohem dál než ranní ptáče.

Předem je důležité zmínit pouze jedno, rada běžte brzy spát, je dobrá, je opravdu nejlepší, ale museli byste si kvůli ní číst tento článek? My známe lepší triky.

To bude dlouhá noc

Ano i tato rada je ještě pořád vcelku málo inovativní, ale o to více účinná a ještě více oblíbená. Prostě tu změnu času ignorujte a řiďte se pouze jedním pravidlem – nechodit spát dřív, než se čas přetočí. Proč? Neříkejte, že jste ještě nikdy nešli spát až po třetí ranní, udělejte z víkendu „ vzali mi hodinu spánku“ víkend „to zase byla party“. Potřebujete k tomu jen partu kamarádu a hospodu, kde mají otevřeno do dvou. Máte jistotu, že vás dřív jak ve tři nevyrazí.

Užijte si to

Využijte změnu času jako speciální příležitost k vyzkoušení všech absurdních situací, které tento prapodivný zvyk přináší. Jestli jste někdy přemýšleli nad tím, jak fungují některé běžné věci, když najednou zmizí hodina času, neváhejte a pojďte to zjistit. V baru to zkuste na servírku se starým dobrým fórem, zda dostane zaplaceno o hodinu víc, než bude doopravdy pracovat. Objednejte si taxi pře