Posilovací lavice. Ta je spolu s činkami základem každé posilovny (i domácí). A samozřejmě ji musíte používat na cvičení a ne pouze jako věšák na oblečení nebo jako pozadí k fotce z posilovny. Pojďme si ukázat, jak široké mají posilovací lavice využití. Složité a drahé posilovací stroje? Nepotřebujete.

Chcete zhubnout pár kilo, pár kilo nabrat, nebo prostě zlepšit formu? Posilování je pro tohle všechno předpokladem. Navíc si nebudeme nic nalhávat, holky na vypracované kluky prostě letí. Jaké lavice vůbec existují a k čemu jsou dobré?

Kolik zvedneš na bench?

Kdo tohle ještě neslyšel, asi nebyl nikdy mezi lidmi. Bench lavice je základ pro pořádný hrudník a pokud máte tu nastavitelnou, tak kromě klasického bench pressu můžete cvičit i s jednoručkami, tedy tlaky, rozpažky a taky některé další cviky na záda, triceps a ramena. Ještě lepší jsou multifunkční lavičky, ty umožňují přidání kladky pro posilování zad, předkopávání i zakopávání, cvičení bicepssu, břicha, hyperextenze. Ideální pro ty, kteří nemají moc místa na víc jednotlivých lavic.

Mám prostor a nejsem začátečník

Multifunkční lavice jsou fajn až do té doby, kdy začnete cvičit častěji a s většími váhami. Pak už vás nebude bavit po každé odjeté sérii měnit nastavení lavice. Na téměř všechny základní cviky s jednoručkami i obouručkami na biceps a ramena, ale i na posilování břišn