Jak vybrat osobního trenéra

0

V případě, že máte zájem o posilování a o trénink s osobním trenérem, přinášíme vám pár rad jak vybrat toho správného a jak s ním vydržet a dosáhnout svých cílů, které jste si vytyčili. S osobním trenérem budete trávit několik hodin v týdnu a za jeho služby zaplatíte někdy i nemalé peníze. Proto není od věci vybírat rozvážně.

Jak vůbec probíhá první hodina?

První hodina u osobního trenéra bývá většinou taková „oťukávací“, ve které jeden druhého poznáte. Často ani nedojde na cvičení, ale osobní trenér by se vás měl zeptat na několik klíčových věcí, podle kterých následně uzpůsobí trénink tak, aby vyhovoval přímo vám, jsou to:

  • vaše cíle (hubnutí, zlepšení kondice, zlepšení výbušnosti apod.)
  • váš časový harmonogram, kdy můžete cvičit
  • vaše stravovací návyky
  • vaši sportovní historii
  • různé faktory, které by vás mohly při cvičení ohrozit, tedy určí omezení, nejčastěji se zaměřuje na alergie a předchozí zranění

Po důkladné vstupní analýze se dohodnete na dalším tréninku, ve kterém se už začně naplno cvičit. Pokud budete chtít, trenér vám také sestaví jídelníček na míru tak, aby vaše společné snažení bylo co nejefektivnější a výsledky se dostavily co nejdříve. Většina lidí s trenérem odcvičí většinou 10 hodin a po tomto čase se už sami naučí jak cvičit a co jíst, takže trenéra nepotřebují.  Jenže trenér potřebuje další klienty a proto je spokojenost těch předchozích klíčovým faktorem pro jeho další práci.

Sednete si s trenérem?

Pokud má osobní trenér naprosto odlišnou osobnost než vy a vám naprosto nesedí, je lepší hned po první hodině couvnout a raději se z další návštěvy omluvit, než se pak x hodin trápit v jeho přítomnosti. Pokud například při tréninku potřebujete relativní klid, nebude se vám asi moc líbit, když uslyšíte jeho příběhy z dětsví. Naopak pokud si rádi povídáte, možná takovou společnost oceníte. Koneckonců je to práce s lidmi, která je a vždy bude ta nejtěžší.

Jak poznat kvalitního trenéra?

Kvalitního trenéra není vůbec jednoduché poznat, existuje spousta nezkušených trenérů, kteří se vydávají za profesionály a vybrat mezi nimi toho pravého, může být někdy veliké umění. Nejlepším vodítkem jsou reference, pokud má trenér na svých profilech vyplněny fotografie před a po, je vidět, že dokáže svou práci dělat správně. Dalším prvkem je samotný vzhled trenéra. Pokud vám na schůzku přijde 120 kg špekoun, možná jste na špatné adrese. Pokud trenér aktivně cvičí, ví jaké cviky jak provádět a určitě vás povede lépe. Dalším faktorem je třeba i počet certifikátů, které vlastní. I to je známka toho, že to myslí vážně, jelikož musí za každý certifikát zaplatit nemalé peníze.

Doufám, že vám tyto rady alespoň trochu pomohly s výběrem osobního trenéra a přejeme hodně úspěchů do vašeho snažení.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here