„Kolik ty pneumatiky stojí?“ To by měla být až ta poslední otázka, kterou byste se měli při nákupu nového obutí na auto řídit. Úspora financí vás může na krátkou dobu utěšit, ovšem nevýhod levných pneumatik je celá řada a hazardování se životem svým i dalších lidí v silničním provozu za ušetření několika korun rozhodně nestojí.

Začněte pohledem do technického průkazu

Dokumentace k vozidlu je nejlepším zdrojem informací. Mimo jiné tam najdete také přesné údaje o tom, jaký typ pneumatik na vaše auto patří. Pokud se budete spoléhat pouze na přečtení informací na již obutých pneumatikách, můžete být nakonec nemile překvapeni. Jestli vlastníte ojeté auto, předchozí majitel nemusel brát na technický průkaz ohled a z jakéhokoli důvodu mohl auto obout do nevhodných pneumatik.

Pneumatiky také mají svou maximální rychlost

Každá pneumatika má na konci svého označení písmeno, které udává její rychlostní index. V tabulce těchto indexů je uvedena rychlost, kterou pneumatika zvládne snášet po dobu deseti minut, aniž by se začala poškozovat, nebo ztrácela své důležité vlastnosti. Při nákupu nových pneumatik byste nikdy neměli kupovat takové, které mají nižší rychlostí index, než je uvedený v technickém průkazu, případně na štítku na dveřích. Naopak obutí voz