Brankářské rukavice jsou nejdůležitější výbavou každého fotbalového brankáře. Pomáhají mu lépe uchopit míč, chrání jeho ruce a prsty před zraněním, nápomocné jsou i při odhazování míče. Jak se o ně starat, aby vydržely co nejdéle?

Nejde o zrovna levnou záležitost. Například špičkové brankářské rukavice Adidas Predator GL Pro stojí více než čtyři tisíce korun! Ovšem i o rukavice za šest set se vyplatí hezky starat. Díky správné péči vám déle vydrží a budou sloužit tak, jak mají.

Co udělat, když si je přinesete domů?

Hned jak si je koupíte, je třeba jim věnovat trochu péče. V prvé řadě odstraňte ochrannou fólii, pokud na nich je. Dále jemným ručním mytím v čisté vodě odstraňte produkční mýdlo a nechte rukavice uschnout. Nikdy je nedávejte do sušičky, na topení či jiný zdroj tepla. Musí schnout pomalu a přirozeně na vzduchu. Kdybyste je dali na topení, mohly by se začít drolit.

Před zápasem i tréninkem je navlhčete

Brankářské rukavice mají rády vlhko, proto se doporučuje je během používání udržovat vlhké. Nikoliv mokré, to by se vám v nich nepříjemně hrálo, nýbrž vlhké. Na trénink či zápas si s sebou noste láhev s vodou a občas je navlhčete. Pozitivně tím ovlivníte jejich přilnavost a zvýšíte odolnost.

Nikdy je neperte v pračce

Nejen první praní by mělo probíhat v ruce. Brankářské rukavice nemají rády pračku, škodí jim jak vysoká teplota, tak čisticí prostředky. S klasickým pracím práškem rozhodně neuspějete, pořiďte si raději speciální kapalinu či pěnu pro rukavice. Opět tím přispějete k jejich delší životnosti, ta