Každý muž se dříve nebo později dostane do situace, kdy si má možnost zahrát s přáteli karty o peníze. Nejčastěji je to poker nebo méně známý blackjack. Právě ten vám v dnešním článku přiblížíme.

Blackjack je velmi populární karetní hra, kterou najdete v každém větším kamenném kasinu. Svůj debut si také odbyla v několika amerických filmech jako například Rain Man nebo Oko bere. Právě Oko bere nebo prostě 21 jsou časté alternativní názvy pro blackjack. I když se často hrají s upravenými pravidly.

Pravidla blackjacku

Pravidla blackjacku jsou velmi snadná a bez problému se je naučíte jen za několik minut. Ale pozor! To, že víte, jak se blackjack hraje, ještě neznamená, že v něm vyhrajete.

Hráč dostane na začátku dvě karty, a pokud chce, může si dobrat ještě další. Cílem hry je se co nejvíce přiblížit hodnotě 21, kdo má ale v součtu více než 21, automaticky prohrává.

Hodnoty karet:

  • 2 – 10 = numerická hodnoty
  • Kluk, dáma, král = hodnotu 10
  • Esa = 1 nebo 11 (záleží na hráči)

Nejlepší výchozí kombinace je desítková karta s esem, kdy má hráč takzvaný „natural blackjack“, a vyhrává. Pokud hráč nemá natural, může se rozhodnout, zda chce další kartu (hit) nebo další kartu nechce (stand). V případě, že hráč dostane dvě karty stejné hodnoty, může je rozdělit na dvě sa