Cloud, datové úložiště a CRM systém: 3 věci, které vaše firma 100% potřebuje

0

Podnikání není snadné. Sice máte do jisté míry volnost, ale zase musíte řešit daleko více věcí než „pouzí“ zaměstnanci. Nejhorší je, že člověk kolikrát ani neví, jaké všechny nástroje a pomůcky by mu mohly pomoct. Proto pro vás máme pár konkrétních tipů.

Všechny tipy se budou týkat moderních technologií, ostatně podnikat bez nich už by dnes snad ani nešlo. Jste-li k nim nedůvěřiví, rychle nedůvěru překonejte. Přinesou vám totiž spoustu výhod!

1. Cloud

Víte, že už dnes vlastně nepotřebujete kancelář? Stačí vám počítač a připojení k internetu. Pracovat se dá odkudkoliv a velkou měrou k tomu pomáhá cloud. V cloudu lze ukládat data (o tom si povíme za chvíli), ale také provozovat aplikace. Nemusíte je mít nutně nainstalované na svém počítači, jsou na vzdáleném serveru, k němuž se připojujete. To přináší dvě velké výhody:

  • neplatíte za aplikace (platíte jen paušál za cloud),
  • nepotřebujete počítač s velkým výkonem.

2. Datové úložiště

S cloudem souvisí také datové úložiště. Doby, kdy měly firmy vlastní servery s daty, jsou dávno pryč. Zejména těm malým se vůbec nevyplácely. Lepší je zaplatit si prostor u nějakého poskytovatele cloudového úložiště, protože:

  • nemusíte řešit zálohování dat,
  • není třeba se bát výpadku elektřiny (poskytovatel určitě má tohle vyřešené),
  • vaše data jsou dobře zabezpečená.

3. CRM systém

Váš zákazník – váš pán. A vy potřebujete zjistit, jak se zákazníci chovají, co se jim u vás líbí nebo naopak jaké stránky rychle opouští. K tomu nejlépe poslouží CRM systém. Pomůže optimalizovat marketingové kampaně, najít správné cílové publikum a tvořit reporty, z nichž lze tohle všechno vyčíst. Sice vám možná bude chvíli trvat, než se s CRM systémem naučíte pracovat, nicméně tato píle stojí za to. Lépe zjistíte, co přesně potřebují vaši zákazníci, a pak jim to budete moci nabídnout. A o to přece v podnikání jde, ne?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here