Před příchodem zimního počasí vás čeká nejen na zahradě spousta práce. V okamžiku, kdy zazimujete bazén a schováte venkovní posezení, se pusťte do kontroly střechy. Právě střecha je totiž jedním z nejdůležitějších prvků nemovitosti, od které se odvíjí třeba i tepelněizolační vlastnosti. V následujících řádcích vám poskytneme hned deset pádných argumentů, proč kontrolu střechy neodsouvat na druhou kolej.

1. Jaro a léto jsou pro střechu náročnými obdobími

Přestože si to možná ani neuvědomujete, letní bouřky a silné deště se mohou na střeše podepsat. Předtím, než nastane zimní počasí, využijte pomocníka na výškové práce a podívejte se, jak je na tom vaše střecha. Zjistíte, jestli v uplynulých měsících nedošlo k nějakým závažným škodám.

2. Zjistěte skryté problémy

Víte, jak se to říká. Sejde z očí, sejde z mysli. I když nevidíte bezprostřední následky, střecha může trpět kvůli povětrnostním vlivům, stárnutí, nečistotám i růstu vegetace. Pro takové případy je vhodné objednat si i specializovanou firmu. Při odborné kontrole se totiž často odhalí problémy, kterých byste si laickým okem nevšimli.

3. Opravte malé nedostatky hned

Jestliže skryté vady zachytíte včas, než vypuknou ve velký problém, pusťte se do jejich odstranění. Čím déle totiž i menší nedostatky budete ignorovat, tím více se potíže budou prohlubovat.

4. Plánujte dopředu a vyhněte se neočekávaným nákladům

Havarijní opravy a kompletní výměny střechy jsou mnohem nákladnější než běžná údržba. Aktivním přístupem k pravidelné kontrole ušetříte spoustu peněz.

5. Opravy střechy je nejlepší provádět před poklesem teplot

Podzim nabízí nejlepší povětrnostní podmínky pro opravy střech. Střešní krytinu je vhodné instalovat za jasného dne, kdy jsou teploty vyšší než 7 či 10 stupňů Celsia. Při poklesu teplot může šindel zkřehnout a hůře se s ním pracuje, což může pokrývači způsobit problémy. Pokud střecha potřebuje opravu, je nejlepší ji provést před poklesem teploty.

6. Šindele je třeba před zimou řádně utěsnit

Šindele je třeba před zimou řádně utěsnit, aby vytv