Není náhodou, že stále více Čechů dává v zimním období přednost písčitým plážím před sněhem. Hlavním důvodem je pokles cen exotických dovolených a jejich dobrá dostupnost. Pokud také patříte mezi milovníky exotických krajin, připravili jsme pro vás několik tipů na krásné dovolené.

1.  Ostrov Bali

Průvodce často hlásají, že Bali je nejkrásnějším místem na světě. Je nejzápadnějším ostrovem souostroví malých Sund, ležících v Indonésii. I přes svou menší rozlohu si získal první příčky turisticky nejoblíbenějších destinací.

Balijské muzeum
Balijské muzeum

K odpočinku na Bali můžete využít některé z pláží, které se táhnou po 400 km dlouhém pobřeží. Během vaší dovolené si můžete užívat v turisticky rušných resortech, ale také objevovat nedotčenou a divokou přírodu deštných pralesů a hor. Na tomto hinduistickém ostrově najdete množství památek a chrámů, na své si tedy přijdou i milovníci historie a architektury.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 31 31 31 31 31 31 31 31 32 32 32 31
Průměrná teplota vody (°C) 23 23 23 23 23 22 21 21 22 23 24 23

 

   2. Dominikánská republika

Dominikánská republika je jednou z nejoblíbenějších destinací na celém světě, často označována za karibský ráj. Mezi hlavní důvody, proč tuto destinaci navštívit, patří neskutečně krásné pláže a často velmi dobrá cena. Bílý písek na plážích, které omývá úžasně tyrkysové karibské moře, kokosové palmy, které se sklání skoro až k hladině, sluníčko a takřka po celý rok příjemné podnebí – to nejsou jen promo fotky na obálce katalogu, ale skutečná Dominikánská republika.

Pobřeží Dominikánské republiky je poseté palmamiPobřeží Dominikánské republiky je poseté palmami

Tip: Toužíte po luxusní exotické dovolené v Dominikánské republice za fantastické ceny? Prohlédněte si zájezdy first minute Dominikánská republika.

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 27 27 28 28 28 29 29 29 30 29 27 28
Průměrná teplota vody (°C) 27 26 26 27 29 29 28 29 29 29 27 28

    3. Zanzibar

Tato perla indického oceánu patří mezi nejnavštěvovanější destinace v Africe. Můžete se zde těšit na dlouhé pláže s bílým pískem, tyrkysové moře, barevné korálové útesy a vzrostlé palmy. Zanzibar je také ostrov plný přátelských lidí, staveb dýchajících historií, nočních trhů a rozmanitých druhů jídla.

Zejména na východním pobřeží si na své přijdou milovníci surfingu, jelikož příliv poskytuje dostatečné množství vln. Je také velmi vhodný pro potápění a průzkum korálových útesů, které poskytují útočiště stovkám druhů mořských ryb a živočichů.