Akné je zánět kůže, který se objevuje nejčastěji v pubertě v podobě nevzhledných a nepříjemných pupínků. Je to jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže. Dříve, než budete zjišťovat způsob, jak se ho zbavit, zjistěte si více informací o tom, co je příčinou jeho vzniku.

Akné se nejčastěji tvoří na obličeji, ramenou, hrudi a zádech. Muži tím trpí častěji než ženy a většinou mají závažnější formu. Vzniká převážně v pubertě, kdy dochází k nadměrné produkci mužských hormonů. Během života postihne téměř každého člověka. Je způsobeno tím, že dojde k uzavření mazových žláz, což je příčinou jejich zanícení.

Pokud dojde ke stagnaci mazových žláz, nastane jejich poškození a vznikne hluboký zánět, který v nejhorších případech tvoří i jizvy. Kromě zmíněných jizev, akné způsobuje i psychické problémy, neboť se postižený trápí svým vzhledem a může mít i deprese. Lidé se mylně domnívají, že když budou pupínky mačkat, rychleji se jich tak zbaví.

Jak se jednoduše a rychle zbavit pupínků?

Většina z nás věří, že nejlepšími způsoby, jak se pupínků zbavit, jsou laserová operace nebo používání speciální kosmetiky pro problematickou pleť. To ovšem neřeší problém vždy.

Zde je 5 velmi snadných a osvědčených rad, jak s akné zatočit nebo jej alespoň mít pod dohledem.

Stačí použít přírodní suroviny, které jsou dostupné každému, je to tedy levný a rychlý způsob, jak vyléčit pupínky co nejrychleji.

Led  – použití ledových obkladů na pupínky přináší dobré výsledky. Zabalte led do čistého kapesníku a přiložte na postižené místo na pár sekund. Počkejte pár minut a znovu opakujte. Aplikujte několikrát denně a do dvou dnů by měl pupínek zmizet. Ledový obklad je vhodný pro pupínky, které ještě nejsou naplněné hnisem. Jsou tedy pouze zarudlé. Led snižuje otok a zamezí tvorbě hnisu.

Citron – pomocí citronové šťávy můžete zamezit tvorbě nepříjemných pupínků. Citron má totiž dezinfekční účinky a pomáhá vysoušet pupínky. Kyselina citronová funguje jako antiseptikum a zabíjí bakterie ve žláze. Vymačkanou šťávu z citrónu naneste na čistý vatový tampón a přiložte na postižené místo, nejlépe před spaním. Při obtížnější formě akné, se doporučuje vyrobit si pastu z citrónu a skořice v prášku, dát kapku na pupínek a nechat působit celou noc.

Je to velice účinný způsob, ale nelze aplikovat na citlivou pokožku.

Med – je unikátní přírodní antiseptikum, které ničí bakterie a urychluje proces hojení. Je to jeden z nejúčinnějších přírodních léků, který lze používat na léčbu akné. Stačí samotný med nebo smíchaný se skořicí, vetřít do kůže a nechat nějakou dobu působit. Po 30 minutách opláchnete teplou vodou. Můžete si také vytvořit pastu, stačí smíchat med se skořicí a citronovou šťávou a nechat působit přes noc.

Zubní pasta – při boji s pupínky můžete sáhnout dokonce po zubní pastě. Zní to až neuvěřitelně, ale výsledky se dostaví. Naneste ji na postižená místa a nechte působit nejlépe přes noc. Zubní pasta totiž obsahuje mnoho látek, které pomáhají léčit. Pokud jste doma, můžete si nechat pastu na obličeji i přes den.

Pára má velmi blahodárn