Každou chvíli se dozvídáme o nových milionářích, kteří vyhráli balík v loterii. Zajímá vás, jaké byly nejvyšší vyplacené loterijní výhry na světě? Podívejte se, v jakých loteriích padají ty nejvyšší jackpoty na světě.

Nejvyšší jackpot v historii dosahoval 38 miliard korun

V loňském lednu se o světový poprask postarala populární americká loterie PowerBall, která má neomezeně rostoucí jackpot. Každý si chtěl vsadit na rekordní jackpot v hodnotě 1,586 miliard dolarů. To bylo v přepočtu asi 38 miliard Kč! Pro srovnání, kdyby tuto částku vyhrál Čech, dostal by se na páté místo v žebříčku nejbohatších Čechů časopisu Forbes. Na tikety PowerBallu se stály fronty nejen v Americe, ale také v dalších světových zemích, kde byla hra dostupná přes internet. Každopádně se tato loterijní horečka stala žhavým tématem mnohých světových médií. Výhru si nakonec rozdělili tři výherci z USA.

Nejvyšší výhry na světě mají americké loterie

Podíváme-li se níže na tabulku nejvyšších výher v loterii na světě, zjistíme, že jsou to právě americké loterie PowerBall a MegaMillions, které se o tyto rekordy starají. Obě loterie jsou dostupné jen ve Spojených státech, případně přes alternativního loterijního operátora přes internet. Na druhém místě v rekordních výhrách je MegaMillions s výhrou v hodnotě 656 milionů USD z roku 2012.

PowerBall i MegaMillions mají neomezeně rostoucí jackpoty, což neb