Německý pár si vytvořil originální bydlení z vagónů

0
637

Svou lásku k vlakům sdílí německý pár Marco a Vanessa netradičním způsobem. Rozhodli se totiž spojit dva poštovní vagony a udělat z nich útulný příbytek.

Vše začalo ve vlaku, kde se pár potkal. Jejich první dovolená byla čtyřdenní cesta vlakem z Berlína do Kazachstánu. Šílený nápad dostal 34 letý Marco před 15 lety v klubu mládeže, který se sházel ve starém vagonu. Když tedy navrhl, že si postaví dům z vagonů, Vanessa ihned souhlasila.

Dva nové vlakové vagony stojí ale docela balík, zhruba 500 000 Euro, tedy 15 milionů Kč. Měli to štěstí, že na internetu našli inzerát o prodeji dvou ojetých vozů švýcarské pošty. Vagony byly postaveny v letech 1974 a 1975 a byly v pozoruhodně dobrém stavu. Pár je pořídil za 20 000 Euro (600 000 Kč). Přeprava vagonů do Německa byla dražší, stála celých 26 000 Euro. Vanesa a Marco ale šetřili, splnil se jim tak jejich sen.

Poté dva poštovní vagóny uklidili a opravili v Mönchengladbachu a převezli na stavbu. Najali si architekta, který jim pomohl vagóny začlenit do přistavěného domku. Najít odborníka na izolaci a vytápění bylo těžší.

Marco a Vanessa se rozhodli zachovat co nejvíce z původního vybavení vlaku. V jednom vagonu našli poličky pro třídění pošty. Rozhodli se, že tento vagón bude jejich kuchyní. Druhý předělali na koupelnu, nic moc se tedy z původního vybavení nezachránilo. Dva vagóny spojuje přistavěná obývací místnost.

Jejich dům má shora tvar písmene „H“. Aby si svůj sen mohli splnit, museli si vzít hypotéku na 16 let, jak se ukázalo, prozatím své volby nelitují.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Zanechte komentář