Nejstrašidelnější místa v České republice

0
4562

Máte rádi dobrodružštví a nechcete za ním jezdit moc daleko? I v České republice můžeme najít několik tajuplných legandami zahalených míst. Za pokus by stálo na některém takovém místě strávit noc. Troufne si někdo?

Hrad Houska

foto: hradhouska.cz

20 kilometrů severozápadně od Mladé Boleslavi

Co se tu děje:

V noci zde prý jdou slyšet zvuky podobné krokům a fotografie z hradních prostor jsou často rozmazané, mlžné… Zajímavé je, že stěny místní kaple jsou vždy vlhké i za léta, zatímco stěny sousedních místností jsou suché. Podle pověsti se traduje, že pod kaplí jsou podzemní prostory, v nichž jsou kostry prý „nelidských“ bytostí. Může snad k řešení této záhady být freska v kapli archanděla Michaela „bojovníka s temnými silami“?

Historické souvislosti:

Tvar a umístěná tohoto sídla jsou obvykle, ale oprosti ostatním hradům, které jsou postaveny tak, aby se bránili proti útočníkům, je hrad Houska postaven, aby chránil cosi zevnitř. Souvisí to s legendou, kterou zaznamenal kronikář Václav Hájek. Pravý se v ní, že místě, kde dnes stojí Houska je v zemi trhlina, z níž vylézají démoni z pekel. Čeští záhadologové Aleš Česal a Milan Doležal tvrdí, že Houska slouží jako ochrana přístupu démonických bytostí na svět.

Hrad Křivoklát

Foto: krivoklat.cz
Foto: krivoklat.cz

9 kilometrů severozápadně od Mělníka

Co se tu děje:

Občas se tu dají zaslechnout zvukové jevy. V srpnu 1992 se stane svědkem Tomáš Bednařík, který tu zaslechl nad sebou v podkroví zvuky. Jde se tedy ještě s údržbářem podívat na půdu, ale nikoho nevidí.

Historické souvislosti:

V 16. a 17. století sloužil Křivoklát jako vězení. Traduje se, že zde chodí duše mrtvých vězňů.

Hrad Kašperk

Foto: kasperk.cz
Foto: kasperk.cz

26 kilometr jihozápadně od Strakonic

Co se tu děje:

Tento hrad zvláštnostmi prý překypuje. Můžeme tu prý potkat duchy hradních obránců, bývalého majitele hradu a přízrak Swiz. Jde o prastarou pohanskou bohyni, která se v noci zjevuje ve vlčí kůži a s jeleními parohy na hlavě.

Historické souvislosti:

Tento hrad má velkou historii. Ještě předtím však bylo okolí hradu zasvěceno pohanským bohům.

Les pánova Březina

Foto: taggmanager.cz
Foto: taggmanager.cz

5 kilometrů jihozápadně od Prahy

Co se tu děje:

Návštěvníky tohoto lesa prý přepadá divný tísnivý pocit, někdy prý zahlédnou mezi stromy záhadou postavu blonďaté dívky v šedých šatech s tmavými skvrnami místo očí a úst.

Historické souvislosti:

Během třicetileté války tu prý švédští žoldáci pronásledovali mladou kněžnu. Dívku dostihnou a umučí k smrti. V tomto lese také spáchali sebevraždu dva milenci.

Stránská skála

Foto: wikipedia.org
Foto: wikipedia.org

Severní část města Brna

Co se tu děje:

Některá zvířata se míst v tomto podzemí bojí. Objevují se zde mlžné útvary připomínající postavy.

Historické souvislosti:

Výzkumníci usuzují, že se zde kdysi oběsila žena. Její smrt tu prý mohla zanechat energetickou stopu.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Zanechte komentář