Kreatin pomůže při tvorbě svalové hmoty

0
621

Chcete se dozvědět něco více o suplementech používaných především v oblasti fitness, kulturistiky, ale i jiných sportech? Přinášíme novou sérii článků popisující jednotlivé suplementy. První článek se bude týkat kreatinu.

Obecný popis

Jedná se o látku běžně obsaženou v lidském těle, která společně s adenosintrifosfáty (ATP) tvoří energetickou zásobu ve svalových buňkách. Při svalové námaze dochází k postupnému vyčerpávání energie. Užíváním kreatinových suplementů tedy zvýšíme tyto rezervy, díky čemuž se zlepší náš sportovní výkon, dojde ke zvýšení síly a zkrátí se doba potřebná k regeneraci. V důsledku tohoto všeho tedy dochází ke zvětšování objemu svalových buněk. Jde tedy o to, že pokud bude mít buňka dostatečně velkou zásobu energie, nebude nucena vyrábět energii nežádoucím rozkladem svalových proteinů.

Účinky

Kreatin podporuje růst, zvyšuje sílu a zlepšuje regeneraci celého těla. – používá se za účelem podpory nárůstu objemu svalové hmoty – nepřímo snižuje hladinu podkožního tuku. – dodává energii svalovým buňkách a pomáhá tvořit energii ve svalech – celkové zlepšení metabolismu buněk – omezení syntézy kyseliny mléčné

Formy kreatinu

kreatin monohydrát

Tyto suplementy v sobě obsahují pouze samotný kreatin bez jakýchkoli přísad. Balení se liší podle výrobců, ale většinou je v něm obsaženo 95-100% čistého kreatinu.

kre-alkalyn

Forma kreatinu vyvinutá na základě několikaletého výzkumu – během výzkumu došlo ke zjištění, že samotný kreatin má nízké pH. Dochází tedy k příliš rychlému rozkladu a přeměně na kreatinin, což je látka s nežádoucími účinky (např. nevolnosti, křeče). – Kre-alkalyn vznikl spojením molekul kreatinu s tzv. vyrovnávacími čidly, které zajišťují vyšší pH této molekule – vyšší stabilitu molekuly v lidském těle, čímž dochází k vyšší vstřebatelnosti samotného kreatinu.

kreatin ethyl ester

Suplement založený na ethyl esterových technologiích, zaručujících lepší vstřebatelnost a snížení množství zadržené vody v buňkách.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Zanechte komentář