Pamatujete, jak vám učitelé a rodina říkali, že podvodníci nikdy nevyhrají? Může se to stát někde na jiné poli (podvádění při zkouškách, politika, …), ale existuje jedna oblast, kde to neplatí na 100 %, ale na 1000 %! A bohužel je to právě posilovna – skutečně v ní neexistují žádné zkratky a odbočky od poctivé dřiny.

Každý by chtěl být právě on tím chlapíkem, co projde své cvičební kolečko v posilovně v rekordním čase a zcela bez náznaku námahy. Ale když si berete jakékoliv (zprvu zdánlivě) maličké zkratky po cestě ke svalům, jediná osoba, kterou podvedete, budete nakonec vy sami.

Nakonec, podívejte se na sebe – možná nepřibýváte, jak byste chtěli a kde chcete. Možná cvičíte špatnou formu, která se časem postará o nějaké to zranění. Pokud si občas dáte nějakou tu zkratku při cvičení, nemusíte za to mít hned deprese – lenost je přirozená lidská vlastnost, která dala zrodit mnoha technickým strojům a vynálezu elektřiny, aby vše člověk nemusel dělat sám.
Pokud to však se cvičením myslíte vážně, tak pamatujte, že existuje několik chybných cest, jakými se lidé vydávají zdaleka nejčastěji a ty se mají tendenci neustále opakovat v té či oné obměně. Když se člověk snaží co nejrychleji projít své „kolečko“, tak často myslí už na něco jiného a pak snadno sklouzne k nižšímu výkonu.

Po rozhovoru s pár trenéry je jasné, kde lidé nejčastěji dělají chyby! Takže, na co si dát pozor, až budete příště cvičit?

1. Nekompletní protahování

Jestliže neděláte svoje kliky poctivě a až k zemi, podvádíte. Jde to, že lidé mají často tendenci hýb