Dnes už vám při pojmu technické kreslení nenapadne jen AutoCAD. Možnosti jsou širší a na trhu jsou už nějaký ten čas také CAD programy, které nabízí řešení pro vícero oborů a pracovních oblastí.

AutoCAD programy

Program AutoCAD poprvé vyšel v roce 1982 a od té doby se stal standardem pro strojaře, mechaniky, stavebníky, architekty, geodety. DWG formát umožňuje převod dat mezi firmami a jistotu kompatibility. Dělí se na dvě hlavní verze:

  1. Velký AutoCAD – disponuje nástroji pro tvorbu 3D ploch a těles, nástroji pro programování a dalšími doplňkovými funkcemi.
  2. Jednodušší AutoCAD LT – univerzální 2D CAD aplikace pro všechny oblasti technického navrhování.

CAD programy

Program GstarCAD je o dvě desítky let mladší než AutoCAD. Prvně byl uveden na trh v roce 2001. A dnes existuje několik verzí pro technické obory.

Alternativnou za AutoCAD LT je program GstarCAD Standard, který disponuje rozsáhlou funkcionalitou pro univerzální 2D technické kreslení. Umožňuje nakreslit technický výkres podle mezinárodních a národních norem či vlastních standardů. POkud vás trápí konverze, importy či exporty dat. V programu GstarCAD pra