Nejmladší vrahové v novodobých dějinách

0

Chlapec, který schovával pod svou vodní postelí sedm dní starou mrtvolu sousedky, které bylo pouhých 8 let? Ano, i takové případy se stávají a bohužel nejsou ojedinělé. Přinášíme seznam nejmladších vrahů.

1. Eric Smith (22. ledna 1980)

„Můžete si myslet, že jsem hrozbou pro společnost. A já plně chápu, proč si to myslíte. Faktem je, že mohu být pro společnost užitečný.“ 

Ve 13 letech Eric Smith byl často šikanován kvůli svým tlustým brýlím, dlouhým zrzavým vlasům a vystouplým, podivně protáhlým uším. To vše bylo považováno za vedlejší účinek léku proti epilepsii, který jeho matka vzala, když byla těhotná. Policie Erica obvinila z vraždy čtyřletého chlapce, kterého škrtil, shodil ze skály na hlavu a následně ho rozmlátil malou hokejkou. Na otázku, proč to udělal, nedokázal dát jednoznačnou odpověď. Psychiatr mu diagnostikoval výbušnou povahu, ve které by v afektu mohl zabít znovu.

2. Joshua Phillips (17. března 1984)

Jeden ranní úklid byl pro matku Joshuy velice překvapivý. Když synáček odešel do školy, matka mu v pokoji chtěla uklidit. Všimla si na zemi louže, která pravděpodobně vytékala z jeho vodní postele. Když se blíže podívala na zdroj vody, uviděla, že postel už někdo izolepou přelepil. Pomyslela si tedy, že Joshua o úniku ví a vše spravil sám, protože nechtěl dostat vynadáno. Pod postelí však našla i synovy ponožky a také něco studeného. Vrátila se s baterkou a našla 8 letou holčičku Maddie Clifton, jejich sousedku, která se již sedm dní pohřešovala.

K dnešnímu dni Joshua Phillips nesdělil své motivy. Řekl, že ji zasáhl do oka baseballovou pálkou, poté odtáhl do svého pokoje, kde ji pobodal. Porota mu nevěřila. Smrti unikl jedině díky nízkému věku – byl odsouzen na doživotí bez možnosti předběžného propuštění.

3. George Stinney (21. října 1929 – 16. června 1944)

16. června 1944 byl legálně popraven nejmladší člověk v historii USA. Jmenoval se George Stinney, bylo mu teprve 14 let a skončil na elektrickém křesle.

George byl odsouzen za vraždu dvou dívek, Betty Jane Binnicker (11 let) a Mary Emma Thames (8 let), které byly nalezeny v jedné blátivé díře poblíž silnice. Dívky utrpěly těžké zlomeniny lebek, způsobené železným předmětem. George se k činu přiznal, prý si chtěl s Betty užít trochu sexu – ona však nechtěla a vše skončilo vražděním.

4. Lionel Tate (30. ledna 1987)

„Imitoval jsem pouze profesionální zápasníky.“

Tiffany Eunick byla dána k hlídání matce Lionela. Ta jí však přivedla domů ke svému 14 letému synovi. Nechala je dívat na televizi a šla nahoru do svého pokoje. Ve 22 00 obě děti okřikla, ať jsou zticha. Nezkontrolovala však původ hluku a myslela si, že si jenom hrají. O tři čtvrtě hodiny později za ní přišel syn Lionel a sdělil jí, že Tiffany nedýchá. Přivolaní záchranáři nemohli nic dělat.

Pitva prozradila, že zemřela na následky protržení jater v důsledku prudkého úderu. Kromě toho utrpěla zlomeninu lebky a žeber, otok mozku. Vše z brutálního útoku, který trval jednu až pět minut. Později se Lionel přiznal, že viděl v televizi profesionální wrestlery a na Tiffany skočil ze schodů. Dostal doživotí, po třech letech ho kvůli psychickému zdraví s desetiletou probací pustili.

5. Barry Dale Loukaitis

Dne 2. února 1996 byla zpustošena Frontier Middle School. Hodiny matematiky nemá rád nikdo, Loukaitisovi však přeskočilo totálně, vytáhl zbraň a začal střílet. Jeho běsnění nepřežili tři lidé (dva studenti a učitel).

Barry prý zažil bludy a mesiášské přeludy těsně předtím, než začal střílet. Byl ozbrojený dokonce třemi zbraněmi – .30-30 puškou a pistolemi ráže .357 a .25, které patřily jeho otci. Rukojmí byly drženy 10 minut, než učitel tělocviku Barryho přelstil a zpacifikoval.

Inspiroval ho prý román Stephena Kinga „Rage“, ve kterém hlavní hrdina zabije dva učitele a vezme si v hodině matematiky studenty jako rukojmí. „Tohle určitě přebije matematiku!“ Praví Stephen King v knize, i Barry Loukaitis po vražedném řádění. Dostal dva doživotní tresty.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here