Nemluví s vámi? Pošlete jí kytku. Dlouho jste se neozvali? Začněte květinou. Potřebujete řešit nepříjemnou situaci? Navoďte lepší atmosféru kyticí. Zásilkové služby s květinami dnes fungují jako nikdy před tím. Tři minuty na objednávku a luxusní kytice růží či jiných čerstvých květin již míří na místo, kam jste si zvolili.

Vybíráte květiny? Řiďte se květomluvou

Gerbera: Tato velice krásná, ale přitom strohá květina, symbolizuje upřímnost. Chcete se omluvit za svoji lež? Pošlete kytici s gerberami.

Růže: Symbolika růží je mnohem složitější než u ostatních květin. Mění se totiž podle jejich barvy. Bílá růže symbolizuje nevinu a čisté svědomí. Červená je vyjádřením lásky, ale i vyjádřením poděkování. Žlutá růže naznačuje žárlení a obavu. Oranžová je projevem touhy.

Gladiola: Cítíte se pod tlakem ze strany partnerky? Právě gladioly umí požádat o čas a říct – „Nespěchej na mne.“

Karafiát: Už dávno není zprofanovanou květinou předlistopadových let. Ale jeho květomluva je složitá jako u růží. Liší se totiž podle barvy věnované květiny. Bílý karafiát vyjadřuje touhu po lásce i nedočkavost konečně se vyjádřit. Žlutý mluví o zklamání. Voňavý červený karafiát je květinou přátelství. Ten bez vůně oceňuje krásu protějšku, i když jen tu povrchní – venkovní.

Orchidea: Málo se ví o květomluvě orchidejí. Právě ony umí požádat o odpuštění. Chcete-li se tedy zeptat – „Mohu obměkčit tvé srdce? “, pošlete orchidey.

Lilie: Jsou to další vnitřně složité krásky. Co barva, to jiný vzkaz obdarované. Bílá lilie mluví – „Věřím tobě a ne pomluvám.“ Červená nabádá ke skromnosti. Zlatá lilie zpívá o vroucné lásce. Avšak oranžová a žlutá jsou problematičtější. Žlutá vyčítá falešnou krásu a oranžová mluví dokonce o nenávisti.

Chryzantéma: Je krásnou, obvykle doplňkovou květinou kytic. Je květinou přátelství a pokud je bílá, je i květinou pravdy.

Frézie: Další oblíbená květina, ať už jako doplněk jiných, nebo hvězda především jarních vazeb. I ona umí mluvit a říká – „Neztrácej naději.“

Amarylis: Tato vzácná nádherná květina je snad nejpyšnější květinou vůbec. Pýchu ale nevyčítá. Spíše říká, že jsme na obdarovaného či obdarovanou pyšní.

Doručení květin po Praze expres a levně

Už víte, jakou květinu poslat. Teď překvapte! Nádhernou vazbu sezónních květin i obrovskou kytici růží objednáte a doručíte díky službě Cityfleur.czDoručení květin po Praze funguje 7 dní v týdnu od pondělí do neděle, a to včetně svátků. Květiny se doručují v čase od 9 do 20 hodin na jakoukoliv pražskou adresu, kterou uvedete v online objednávce.

Objednaná kytice může být v Praze doručena již za 3 hodiny od objednávky. Aby byla kytice dopravena adresátovi ještě v týž den, je nutné, aby byla objednána a zaplacena do 16:00 daného dne. Jinak bude doručena v následující den. Doprava kytice na místo určení v Praze stojí pouhých 99 Kč. Ve všední den je možnost doručení i do 90 min od objednávky.

Ani doručení kytice do zahraničí nebylo nikdy snadnější

Chcete potěšit někoho mimo Prahu? Nebo dokonce doručit