Reklamní agentury přicházejí pořád s nějakými výstřednostmi, aby upoutali pozornost člověka. Jsou za to koneckonců placení. Některé originální reklamní akce jsme pro vás posbírali a shrnuli v následujícím článku.

FedEx Kinko kancelářské potřeby

Společnost, která toto má na svědomí: BBDO, New York, USA

Nike Fotbal

Hodně originální reklama, museli ale zničit zrovna BMW? To muselo být tedy opravdu drahé!

Wrigley Orbitky = svěžím dechem

Reklama se stala jednou z atrakcí v rakouských lyžařských centrech. Po velkém úspěchu jsou v plánu další podobné Orbit reklamy. U nás nic takového neuvidíme. Vše zařídila reklamní agentura PKP BBDO, Vienna, Austria.

Pepperidge měkký chléb

Pantene nezničitelný šampón

Cop z dámských vlasů visící z okna. Reklamní agentura Grey Canada, Toronoto.

Těstoviny Mondo

Pro zviditelnění těstovin Mondo vymyslel Jung von Matt z Německa reklamu tam, kde je v Hamburku největší shon. V přístavu.

Obří banánová slupka

Socha vytvořená berlínským umělcem Stefanem von Essenem, která vypadá jako slupka od banánu. Reklamní agentura: Serviceplan, München/Hamburg, Německo.

Lego

O víkendu, kdy stavební firmy v Chile nedělají, dají se jeřáby využít velice kreativním způsobem. Připnout na ni jednu obrovskou kostku lega není zase takový problém.

Rychleschnoucí lak na nehty od Rimmel

Když toto divák poprvé uvidí, asi si bude říkat, na čem že to vlastně ta lahvička visí? Reklamní agentura JWT London to vymyslela celkem elegantně!

Nike Fotbal 2

Jak se zdá, Nike velice rád demoluje věci. Vemte starý dům, kde nikdo nebydlí a naaranžujte ho, jako by byl prokopnutý. Kolemjdoucí si obrovského míče určitě všimnou.

Dulcolax toaletní papír

Ještě jsem nikdy reklamu na toaletní papír neviděl. Této bych si však na ulici pravděpodobně všimnul. Reklamka: Euro RSCG, Dusseldorf, Německo.

USB Kamion

Hi-tech kamion s USB 3 portem. Reklamka TBWA, Gurgaon, Indie)

Durex

Tohle kdyby se objevilo u nás v televizi, tak bude celý zápas hodně k smíchu. Světelná tabule ukazuje hráčům, jak dlouho ještě budou hrát.