Každý správný chlap si chce udržet postavu a kondičku. Ovšem času je málo a fitko je finančně nevýhodné. Proč si ale například doma nezacvičit jenom s vlastním tělem, či levnými činkami? Účinek může být obdobný jako v posilovně.

Hned zprvu je nutno připomenout, že i do tohoto způsobu posilování, tak jako u všech ostatních, je nutno do tréninku zahrnou kvalitní na bílkoviny (proteiny).

Bez vhodné stravy to zkrátka nepůjde a cvičení se mine účinkem.

Kde cvičit

Zvolte si ve vašem bytě / baráku takovou místnost, kde budete mít dostatek prostoru, bude prosvětlená a dá se dobře provětrávat. Přineste si do ní pořádné repráky a něco na co je napíchnete.

Kdy cvičit a kolikrát týdně

Cvičit by se mělo správně 3x – 4x týdně například pondělí, úterý – pauza, středa, čtvrtek pauza, pátek a pak víkend volno či použít jako vložku běh či jízdu na kole. Cvičení je nejúčinnější kolem 2 až 3 hodiny odpolední. Nikdy necvičte nalačno po ránu, pozdě večer, či těsně po obědě.

Domácí pomůcky při cvičení

Nemáte doma Bench-press, jednoručky či dvouručky? Nevadí, vše se dá nahradit. Při klikách a dřepech si dejte na záda batoh, do kterého umístíte 4 dvoulitrové flašky vody. Jako jednoručky použijte cokoliv těžkého, co se dá dobře uchopit (nějaký kus železa atd.). Při leh-sedech si špičky nohou zapřete o radiátor topení. Ovšem pokud nechcete dělat tyhle králičí kousky, v dnešní době se dají ve sportovních potřebách nakoupit nejrůznější náčiní na cvičení jako činky, různé pružiny, závaží atd. za velmi přijatelné ceny.

Ideální je pořídit si nastavitelnou lavici a nastavitelné jednoručky se závažím. S těmito dvěma pomůckami cvičí většina lidí, i v posilovně, nejvíce