Sen mnoha malých chlapců je stát se slavným hokejistou. Cesta k tomuto cíli je ovšem velmi dlouhá a náročná. Neobejde se bez jedinečného talentu, tvrdé dřiny a nezdolného odhodlání. Abyste jako rodiče připravili skvělou startovací pozici, pořiďte malému nadšenci kvalitní hokejové vybavení, s nímž ho bude trénink bavit.

Vše musí být přesně na míru

Řada rodičů dělá tu zásadní chybu, že čeká, zda hokej jejich ratolest chytne natolik, aby se vyplatilo do něj investovat. Z toho důvodu může být hokejová výstroj pro začínajícího hokejistu nevyhovující – z nekvalitních materiálů či nesedící velikost. Dítěti se pak špatně bruslí a neobratně se pohybuje. To jsou důvody, které ho mohou od hokeje nakonec odradit. Ačkoliv se může zdát prvotní investice vysoká, nebudete jí litovat. Kvalitní hokejové vybavení umožní malému hokejistovi podávat ty nejlepší výkony, jen tak se nezničí a v neposlední řadě ho můžete ještě za dobrou cenu prodat.

Jak vybrat hokejku?

Hokejky jsou k dostání buď dřevěné, nebo kompozitové, jež jsou o poznání lehčí. Výběr byste měli nechat na dítěti, ať si vyzkouší, se kterou variantou se mu bude manipulovat lépe. Co se týče délky hokejky, hokejistovi na bruslích by měla dosahovat po bradu. Dle držení v pravé nebo levé ruce pak vybíráme její zahnutí.

Myslete na bezpečnost

Zbytečným pádům předejdete správnou velikostí bruslí, jež chodidlo a kotník pevně obemknou. Dále dítě vybavte dostatečným množstvím ochranných pomůcek, které zabrání zranění. Neobejde se bez hokejové helmy s kovovou mřížkou chránící