Vybíráme styly vousů

2

Také jste názoru, že pořádný chlap by neměl být obličej hladký jako prdelku? Tak to čtěte dále, ukážeme si různé styly vousů, při kterých budete vypadat sexy a zároveň i mužně.

Knír, vousy, bradka či plnovous? Všichni vrchní styloví návrháři se shodnou v tom, že každému muži sluší určitý styl vousů a to nejen podle postavy a stylu, ale díky osobnosti, povaze a práci, kterou reprezentuje.

VOLBA PODLE RYSU

Jedno z hlavních kritérií při volbě vousů je tvar vašeho obličeje. Pokud máte oválný tvar obličeje, plnovous pro vás jistě nebude to pravé, naopak husté krátce střižené strniště by vám mělo sednout. U hranatějšího tvaru obličeje může být bradka či plnovous slušivý. Dalším kritériem pro celkový dojem je účes a styl oblečení. U uhlazeného manažera v obleku by přeci jen plnovous vypadal špatně, naopak u drsného rockera jsou pořádné vousy nezbytností.

VOLBA PODLE POVAHY

U vousů nejde zdaleka jen o estetiku, prozrazují toho o mužích daleko více. Psychologové tvrdí, že muž s upravovanou bradkou je vůdčí povaha s vůlí se prosazovat ve společnosti, naopak muž s neupravovaným plnovousem je citliví, tichý, plachý a navíc i velice kreativní.

VOLBA PODLE CELEBRIT

Slavné osobnosti nás ať chceme, nebo ne určitým způsobem ovlivňují, ať už více či méně. U vousů tomu není jinak. Třeba takový Brad Pitt, nebo David Beckahm vystřídali za svojí kariéru snad všechny možné i nemožné typy vousů přes strniště, bradku s knírem až po extrémní plnovous. Takový Kenye West či Wesley Snipes se zase mohou chlubit elegantně vyholenou bradkou.

Nejčastější styly střihů vousů

1. Dětská prdelka

Obtížnost: 2/5
Oblíbenost: 4/5
Jak již název napovídá, jde o úplné oholení. Může to znít snadně, ale vyžaduje to každodenní práci u umyvadla. Ovšem pro sportovce, pro finanční poradce apod. je to nejideálnější řešení. U žen to navíc vyvolává pocit čistoty a svěžesti. Obecně vás tvář bez vousů dělá důvěryhodnější a zároveň mladší.

2. Strniště

Obtížnost: 1/5
Oblíbenost: 4/5
Strniště je úplný základ, je časově nejméně náročné a vyžaduje minimální péči. Princip je jednoduchý – vousy udržujete v určité délce a jednou za pár dní oholíte tvář do sametu. Hodí se to spíše pro uhlazenější muže v oblecích či pro zaměstnance ve státní sféře. Naopak takové pětidenní strniště vypadá sice drsně a je nespoutané, ovšem při povolání úředníka se nehodí.

3. Knírek/ Bradka

Obtížnost: 4/5
Oblíbenost: 3/5
Ony vousy jsou samy o sobě určité zodpovědnost a v dnešní době mají i řadu společenských zásad. Co se týče knírku a bradky, ty jsou podle určitého mravního kodexu povoleny nosit pouze v případě, kdy je o ně skutečně maximálně pečováno a jsou neustále upravovány. Jejich maximální délka by pak měla činit kolem půl centimetru. Pokud tedy nemáte dostatek času na úpravu svého porostu, bradku, nebo knírek příliš nedoporučuji.

4. Plnovous

Obtížnost: 1/5
Oblíbenost: 2/5
Plnovous vám zabere nejméně času, vyžaduje minimální péči a úpravu. Ovšem v tzv. vyšší společnosti není příliš vhodným módním doplňkem a v dnešní povrchní době vás může doslova odsoudit do té obyčejné vrstvy lidí.

Aktualizováno: Rok 2015 je rokem, jenž je plnovousu nakloněn, viz náš článek Lumbersexuál je nový druh moderního muže

styly1

styly2

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here