V období války soupeřící strany hodně investují do vědeckého vývoje. Perfektní zbraň pak může jedné straně přinést vítězství. To, co se vymýšlelo za druhé světové války, se může zdát občas bláznivé, občas trochu jako ze sci-fi románů. 

5. Bachem BA349 Natter Fighter 

Sestaven ke konci války, podivně vypadající stíhací letoun nepotřeboval pro vzlet žádnou dráhu. Místo toho bylo letadlo zavěšeno na věži vysoké cca 10 metrů. Let stíhačky by byl řízený rádiem, dokud by se nepřiblížil ke spojeneckým bombardérům. Poté by měl pilot odpálit salvu raket do formace letadel.   

Po vypálení všech raket a bez paliva by letadlo klouzalo dolů do 3 000km načež by přišlo na řadu několik padáků v zadní části letadla. Předek se pak oddělil a pilot z letadla vyskočil. Domů se tedy měl vrátit jenom zadek letadla (obsahující raketový motor) a pilot. Ostatní bylo nepodstatné. I přes smrt zkušebního pilota bylo postaveno 35 takových stíhaček, žádná ale nebyla nasazena před koncem války.

Bachem BA349 Natter Fighter

 

4. Netopýří bomba

Vyvinutý Američany v návaznosti na Pearl Harbor. Tato absurdní myšlenka byla postavena na malých „netopýřích bombách“. Stovky netopýrů s upnutými menšími bombami měly být shozeny na japonské město. Ve 300 metrech měl být pád zbržděn padáky a netopýři měli být vypuštěni. Ihned by si našli tmavé zákoutí v japonskýc