Cílem tohoto článku samozřejmě nebude několik užitečných rad, jak si přivodit otřes mozku, popřípadě jak se uvést do stavu kóma. Slovem nabušit myslíme pořádně nastartovat mozek a udělat z něj supervýkonnou výpočetní, memorizační, analyzační a kreativní jednotku, díky které bude váš život mnohem jednodušší a pohodlnější.

Například: Pokud si budete schopni zapamatovat nákupní seznam od své manželky hned napoprvé, vyhnete se nepříjemnému telefonátu před regálem s jogurty, co že to vlastně máte koupit. Samotné trénování mozku není nic těžkého a většinu procvičování je možné dělat poměrně zábavnou formou. No přesvědčte se sami.

1. Obraťte svou slabost proti sobě
Některé výzkumy přicházejí s tvrzením, že pokud se budete aktivně potýkat se svými slabostmi, bude váš mozek pracovat na 125%. V praxi to vypadá asi takto: Neradi děláte svou práci v noci a raději si přivstanete? Zkuste to opačně. Udělejte si kafe a pracujte. Výzkumy přinesly informace o tom, že mozek je v takovéto situaci vystaven stresu, díky kterému vyplavuje více adrenalinu a ten rozproudí Vaší krev a okysličí tak i mozek. A to je právě ten moment, kdy dokáže holou rukou rozštípnout i skálu. Je ovšem potřeba tento trik vyzkoušet a ověřit si jeho fungování.

2. Vyvalte bulvy
Toto cvičení je spíše takové domácí cvičeníčko. Prostě pořádně zvedněte obočí, tím otevřete naplno oči a lehce je vyvalte. Díky tomu by se měl prokrvit celý obličej a opět by tělo mělo vyplavit určitou dávku adrenalinu, což má stejný efekt jako v předešlém případu.

3. Mastěte hry
Samozřejmě nemáme na mysli, abyste pařili do noci střílečky, nebo hráli v hospodě mariáš. Jde o hry paměťové. Příkladem může být úplně obyčejné pexeso. Na trhu však existují i tak drastické záležitosti, jako je Lumosity. Díky lepší paměti budete působit nejen chytřeji, ale vy chytřejší dokonce budete! Vše chce jen trénink a trpělivost.

4. Čtěte knihy, které vás někam posunou
Dalo by se říci, že pokud chce náš mozek působit našláple, je nutné číst. Četba nám dává neskutečné množství informací, slovní zásoby a vědomostí. Je však potřeba číst literaturu, která za něco stojí. Takže odborné časopisy o prostředí, ve kterém se pohybujete, klasické autory a dokonce i poezii. Nebojte se však sáhnout i po knize, která je úplně mimo rámec vašich vědomostí. Alespoň pak budete moci v práci excelovat vědomostmi s tím, že toho víte spoustu a o rozmnožovacích technikách patagonských tučňáků.