Top 10 Nejlepší ruční zbraně světa

2
8819

Zbraně byly odjakživa klíčovým faktorem při úspěšnosti válek. V průběhu agresivní lidské historie byly vynalezeny takové zbraně, které se zapsaly jako nejlepší zabijáci.

Pojďme prozkoumat ty nejlepší z nejlepších.

1. MG-42

„Hitlerova cirkulárka“ vynalezená v roce 1942 je známá po celém světě, jako zbraň používaná za 2. světové války při vylodění na Omaha Beach jako „sekačka na Američany“. Dokáže vystřílet 1 200 ran ráže 8mm za minutu, což dokáže rozpárat dospělého muže v pase.

2. Glock

Glock je novodobá spolehlivost. Můžete jí zabořit do písku a stále bude střílet. Dokonce střílí i pod vodou. Normálně používá 9mm nábojnice, ale má komoru i pro .40 Sig a .45 ACP. Téměř nikdy se nezasekne, je voděodolná a převážně plastová.

3. .303 Lee-Enfield

Britský ekvivalent k německému Mauseru má jeden trumf, má 10 nábojovou komoru. Německé Mausery pouze osmi. Britové tuto zbraň vymysleli v roce 1895 a používali ji až do roku 1957. je přesná na 900m na otevřené planině a byla nasazena v Indii, v Bůrské válce a v obou světových válkách.

4. .50 M2HB “Ma Deuce” BMG

Browning Machine Gun (BMG) obsadila žebříček nejvíce strach nahánějící ruční zbraně. Tento těžký kulomet je ozbrojenými silami USA používán od dvacátých let 20. století po současnost ve všech významných konfliktech, kterých se zúčastnily. Užívá se také jako letecký kulomet, či kulomet montovaný na vozidle.

5. Smith and Wesson Model 29 .44 Magnum Revolver

Vynalezen roku 1955 je považován za stále nejsilnější ruční zbraň na světě i přesto, že byl zastíněný zbraněmi jako 500 Magnum, Desert Eagle .50 AE a .454 Casull. Střílením z této zbraně si nezlomíte zápěstí a navíc dokáže skolit polárního medvěda nebo bizona.

6. The Mauser Model 1893 Bolt Action Rifle

Lůžkový závěr byl vynalezen už v roce 1893, kdy si Paul Mauser and Co. nechali patentovat 7mm verzi. Existují tři typy základních lůžkových závěr: Lee-Enfield, Mauser a Mosin-Nagant. Z těchto tří je Mauser nejvíce rozšířený, nejspolehlivější a nejvíce bojeschopný mechanismus, který svět spatřil. Mauser byl v roce 1893 první a jeho originální modely fungují stále perfektně.

7. Colt Single Action Army Revolver

Ikona starého západu, Colt .45 revolver byl vynalezen v roce 1873 a byl považován za nejpřesnější zbraň na krátkou vzdálenost. Může být využíván i jako lovecká zbraň, která dokáže skolit medvěda. Silnější ráže dokáže zabít i Grizzlyho.

8. Henry Repeating Rifle

Benjamin Tyler Henry vynalezl opakovací pušku v roce 1860. Byla to revoluce v armádě. Samonabíjecí patrony ráže .44 byli více než dost k tomu, aby zabily člověka. Zásobník obsahoval 16 nábojnic v komoře a dobrý střelec mohl vystřílet až 28 ran za minutu.

9. AK-47

Je nejpoužívanější a jedna z nejznámějších útočných pušek světa. Jak již název napovídá byla sestrojena v roce 1947 mladým sovětským konstruktérem Michailem Kalašnikovem. Nechal se inspirovat německou útočnou puškou StG 44. Používá náboj 7,62×39 mm a její výhoda je v její odolnosti. Může být použita téměř kdekoliv.

10. Colt 1911 .45 ACP

Podobně spolehlivá jako AK-47 byl tento kolt vynalezen John Browningem pro Colt Company v roce 1911. Jako ruční zbraň vojáků první a druhé světové války byla základním kamenem americké armády. Je snadno dostupná jako obranná zbraň i pro civilisty. Její cena se pohybuje okolo $1 000.

2 KOMENTÁŘE

  1. To GLOCK: ráže .40 sig neexistuje:) Je .357 sig a .40 smith and wesson. Mimo to se vyrábí i modely pro ráži .45 GAP, 10mm Auto a 9mm Br.
    Autor zjevně v životě zbraň nedrže v ruce a řídí se jen články z wikipedie =D

  2. Ano, vypadá to tak, ale hlavně jsem čekal nejlepší zbraně světa, jak bylo v nadpisu, ale místo toho tu je přehlídka
    starých a dávno nepoužívaných zbraní, až na pár vyjímek. Kde jsou zbraně z rodu AR15, nebo zbraně od zbrojovek HK, FN atd. místo toho je tady podělanej kalach, provrtaný ruskou propagandou a revolvery, které si člověk rozumějící zbraní nikam nevezme.

Zanechte komentář