Party, které musíte před svou smrtí stihnout

0
381

Život je krátký, proč si ho neužít co nejvíce. Každý má povědomí o těchto gigantických oslavách. Jenom málo lidí je však navštíví, sbalte teda kufry a nasedněte na vlak, letadlo nebo na kolo. Prostě se tam ve správný čas nějak dostaňte.

Rajčatová bitka v Bunyolu, Španělsko

tomatina španělsko

La Tomatina je největší rajčatová bitka na světě. Koná se od roku 1945 v Bunyolu ve Španělsku. Vždy poslední středu v srpnu se něco okolo 30 000 lidí sejde v ulicích a začnou po sobě mrskat rajčata. No, žádný smoking si neberte.

 

Pivní Oktoberfest v Mnichově

oktoberfest

Možná již někdo z vás byl u našich sousedů na největším pivním festivalu v Německu, možná i v Evropě. Přes 6 milionů lidí se ročně sjíždí do Mnichova, aby propily miliony litrů piva. Němci nás, bohužel, v konzumaci piva předčí. 

 

Běh před býky v ulicích Pomplona ve Španělsku

před byky

Trochu adrenalinovější zážitek vám může poskytnout město Pomplona ve Španělsku, které již od 19. Století pořádá šílené běhy před zuřícími býky. Ročně se zde sjedou tisíce lidí, aby riskovali život pod kopyty a rohy býků. Je to hold zábava!

 

St. Patrik’s Day, Dublin, Irsko

st patrics day

Dublin není pouze krásné město, jednou do roka se dokonce změní ve velkou pařbu. 17. března je státní svátek v Irské republice, kdy se lidé doslova poblázní do zelené barvy. Celý den jedí pouze zelené věci (těstoviny, zelenou zmrzlinu), oblékají se do zelených hadrů a pijí tmavé pivo. 

 

Největší vodní bitka na světě v Thajsku

vodni bitka

Songkran je Thajský Nový rok. Koná se v polovině dubna a je to doslova největší vodní bitka na světě. Je to v podstatě náboženský svátek, kdy ze sebe po celém roku smyjete všechny hříchy. Nejlepší způsob, jak to udělat, je spáchat nějaké nové.

 

Tisíce nahých dívek na karnevalu v Rio de Janeiru

karneval

Nejslavnější karneval s velkým K se koná v Riu de Janeiru. Tisíce polonahých tanečnic se v rytmu samby procházejí po ulicích, jednou do roka se toto místo stane tím nejkrásnějším na světě. Karneval trvá celý týden a je to jedna nekončící party. 

 

Party za plného měsíce na plážích ostrova Ko Phangan v Thajsku

full moon party

Tato akce je největší plážová party na světě. Koná se každý měsíc při setmění v den úplňku. Mimo sezónu akci navštěvuje zhruba 8 000 lidí, nas Silvestra dokonce 30 000. Měkký písek pod nohama, všude okolo svolné thajské dívky a studený drink v ruce. Co víc si přát.
 

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Zanechte komentář