Lidé s nadpřirozenými schopnostmi existují

0
1023

Postavy s nadpřirozenými schopnostmi známe nejčastěji ze seriálů či filmů. Někteří však doopravdy existují! Pojďte poznat některé z nich.

1. Neuvěřitelný mozek (Daniel Tammet)

Daniel Paul Tammet je britský autista obdařený jedinečnou myslí pro matematické výpočty, výbornou pamětí a přirozeným učením jazyka. V roce 2004 získal rekord v recitování čísla Pí. Odříkal neuvěřitelných 22 514 desetinných míst! Dorozumí se jedenácti jazyky. Umí dělit, násobit, sčítat i odčítat čísla libovolné velikosti. Prý v hlavě prostě vidí výsledek.

2. Chlapec s echolokací (Ben Underwood)

Nemá oči, přesto se pohybuje jako normální vidomý člověk, dokonce jezdí na kole a hraje basketbal. Obě oči mu byly ve třech letech vyjmuty kvůli rakovině. K pohybu nepotřebuje slepeckého psa ani hůl. Chlapec si totiž vyvinul schopnost echolokace. Používá zvuk k určování předmětů ve svém okolí a v bytě se pohybuje naprosto elegantně, přičemž nezavadí ani o jednu stěnu. To se nedá říct ani o některých z nás.

3. Gumák (Daniel Browning Smith)

Tenhle muž asi nemá, jako já, problém se zkrácenými šlachami. Daniel je nejgumovější chlapík na planetě. Se svou schopností vystoupil v nespočtu různých show včetně American got a talent. Neuvěřitelný kousek ukázal, když se provlíkl tenisovou raketou bez výpletu!

4. Chlapík, který snědl letadlo (Michel Lotito)

Michel byl francouzský umělec, který si liboval ve skle a kovu. Od roku 1959 do roku 1977 pozřel až 9 tun kovu. Pouhé dva roky (1978-1980) mu trvalo sníst celé letadlo Cessna 150. Zřejmě mel žaludek, střeva a trávící enzymy extrémně silné. Zajímalo by mě, jak ze sebe ten kov dostával. Snědl neuvěřitelných 7 televizorů, 15 nákupních vozíků, 18 bicyklů a již zmiňované jedno letadlo.

5. Magnetický muž (Liew Thow Lin)

Číňan Liew Thow Lin je jako hrdina z X-Manů Magneto. Dokáže k sobě přitáhnout kovové objekty, které váží až 2 kg. Celkově takhle dokázal unést 36 kg kovu, dokonce se svou schopností dokáže utáhnout auto. Vědci okolo něj ale nezjistili přítomnost magnetického pole, jeho tělo tedy není magnetické! Čím je to tedy způsobeno? Konzervativci se domnívají, že jeho tělo má extrémní úroveň tření – hlupáci, neví že Liew je Magneto.

ŽÁDNÉ KOMENTÁŘE

Zanechte komentář